córeczka tatusia. Dziewczynka trzyma tatę za rękę i patrz
Podróże

Jak zorganizować się na wyprawę z dzieckiem za granicą?

Nie tak dawno wybrałam się z moją dwuletnią córeczką do Włoch. Pierwszy raz poleciałyśmy same na dwa tygodnie, bo skusiło mnie czerwcowe słońce we Włoszech, kiedy w Polsce pogoda zdawała się być jeszcze wiosenną (a nawet jesienną). Do nadmorskich miejscowości mamy z domu około godzinę drogi jazdy samochodem. Każdy wyjazd z dala od domu wymaga dobrej organizacji, zwłaszcza gdy w planie mamy zwiedzanie dużych miast za granicą.

 

Dobra organizacja wyprawy z dzieckiem za granicą

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Nawet z 2-miesięcznym maluchem da się podróżować. Różnica jest tylko w ciężkości torby, bo im starsze dziecko tym mniej jest do zabrania. A poniżej rzeczy, które polecam zabrać bez względu na wiek dziecka.

#1 Telefon. Połączony z internetem zastąpi nam mapę, przewodniki, słownik i rozmówki oraz aparat i kamerę.

#2 Powerbank. Nie spotka nas niespodzianka, gdy po długim  czasie robienia zdjęć i filmów nasz telefon się rozładuje, a my będziemy potrzebować gps, by wrócić do domu.

#3 Chusteczki nawilżane i chusteczki higieniczne.

#4 Wodę do picia i kilka przekąsek. W dużych, turystycznych miastach z reguły jest drożej, dlatego jeśli mamy ograniczony budżet to warto zabrać wodę i przekąski. Zostanie więcej na regionalne przysmaki, czy syty obiad.

#5 Ubiór. Warto być przygotowanym na każdą pogodę oraz na każdą okoliczność np. podczas zwiedzania kościołów obowiązuje inny dress code.

#6 Zapasowe ubranie. Małym dzieciom nie trudno jest się ubrudzić i to nikogo nie dziwi. A co gdy wpadnie po pas do fontanny? Lepiej być przygotowanym.

#7 Woda utleniona i plasterki. Na wypadek drobnych urazów, czy odcisków od długich spacerów.

#8 Okrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne. Zwiedzanie w pełnym słońcu nie będzie Wam straszne.

#9 Krem z ochroną przeciwsłoneczną. Nawet podczas zwiedzania można się opalić, a nawet poparzyć słońcem.

#10 Krem na ugryzienia owadów. Na wyprawie nie zdarzyło mi się go użyć, ale podczas zabawy w ogrodzie, gdy córkę ugryzła pszczoła działanie kremu było zbawienne.

#11 Plecak. Najkorzystniej jest pakować potrzebne rzeczy do plecaka, ponieważ w razie potrzeby będziesz mieć wolne ręce, gdyby twój szkrab chciał być noszony na rękach.

 

Mój sposób na dobrą organizację wycieczek z dzieckiem za granicą to przeanalizowanie dokładnie krok po kroku, tego co mamy zamiar robić. Nie wszystko jednak jest do przewidzenia, więc nie stresuj się, gdy coś niespodziewanego się wydarzy.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *