Podróże

Włoskie życie

Włoskie życie, czy włoskie wakacje kojarzą się z długimi nocami. Ale nie tylko jest to domena turystów, ale przede wszystkich mieszkańców Włoch. We Włoszech życie towarzyskie toczy się nocą, niezależnie od tego jaki jest dzień tygodnia.   Włoskie życie idealnie odzwierciedlają zdjęcia zrobione w parku w centrum miasta.

Wiesz czym się różnią te dwa zdjęcia poniżej?

Włoskie życie

Życie we Włoszech

Zostały zrobione tego samego dnia, ale o innych porach.

Piękny park w centrum miasta, środek tygodnia. Jedno tętni życiem, a drugie świeci pustkami. Przyjrzyj się. Po lewej jest parkiet. Po kolacji KAŻDY idzie się poruszać. Włoskie życie towarzyskie zaczyna się wieczorami.
 
We Włoszech kolacje jada się bardzo obfite, zazwyczaj w restauracjach, trattoriach, czy inny gastronomiach. Wieczory są zarezerwowane dla rodzin i przyjaciół. Nikt się nie wymiguje, że nie ma czasu, jest zmęczony, czy że nie ma pieniędzy (choć kryzys włoski dał obywatelom po dupie). Włosi dla mnie są jak pies rady labrador – mają wrodzony talent do interakcji międzyludzkich! Bez ogródek kobieta kobiecie szczela komponenty, gdy widzi, że pięknie wygląda.
Szczęść lat temu (gdy byłam tam po raz pierwszy) byłam bardzo zaskoczona ich otwartością. Pierwsze miłe słowa od obcej kobiety (Włoszki) potraktowałam jak słowa, które wysypuje do ciebie konsultant po drugiej stronie telefonu. Tak, serio. Komplet „piękna figura” był tak samo nudny jak „cieszymy się, że jest Pani naszą klientka”. 😱
W Polsce szybciej taki komplement usłyszysz od kogoś kto ślini się oczami na twój widoki, ale nie od obcej kobiety. 🤣🤣🤣
Takie rzeczy słyszy się od mamy, albo bliskiej przyjaciółki. Bo jakoś tak wychodzi, że kobiety skąpią wzajemnie prawdziwych pochwał.
Uczmy się od Włoszek. Zauważajmy się, tak po ludzku 🙂
 
 
Kiedy ostatnio szczeliłaś miłym komplementem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *