Różne

Co zrobić z resztkami materiałów?

Nie wiesz co zrobić z resztkami materiałów? To znaczy wiesz, że nie chcesz ich wyrzucać. Ale nie wiesz co jeszcze można z nich uszyć. Ja też nie wiedziałam od razu. Dlatego zaczęłam je magazynować.

Kupiłam kiedyś w ikei zamykane pudełko do przechowywania. Chciałam w nim zbierać większe resztki materiałów. Kilka uszytych rzeczy i 11-litrowe pudełko przestaje się zamykać. Dostałam więc motywacji, żeby zmniejszyć ilość tych resztek. Zaczęła się moja walka z resztkami materiałów.

Co zrobić z resztkami materiałów? Moje pomysły.

Postanowiłam uszyć torebkę na spinacze do prania oraz dwa ochraniacze-organizery na fotele w samochodzie. Nareszcie udało mi się je wykonać za półdarmo.
Wymiary torebki to około 20x20cm. Tasiemka rypsowa jest rozpinana na napki, dzięki czemu można przypiąć torebkę do suszarki lub sznurka na pranie. Woreczek jest zamykany przez ściągnięcie sznurka stoperem.
Ochraniacz-organizer ma wymiary 60x45cm. Zdobią go dwa kawałki materiału w kontrastowym kolorze, z których uszyłam kieszenie. Całość jest obszyta czarną lamówką. Wiązanie tworzą gumki wszyte na górze i po bokach nad dolnymi zaokrągleniami.

co zrobić z resztek materiałów? Torebkę na spinacze
Żółto granatowa torebka na spinacze. Otwarta
co uszyć z resztek materiałów? Organizer do samochodu na fotel

Jak to uszyć?

Nie ma nic prostszego. Wytnij z materiałów prostokąty i zszyj je. Myślę, że przyda się tu ćwiczenie wyobraźni przestrzennej. Chyba nie jestem dobra w dawaniu konkretnych instrukcji krok po kroku. Poza tym dziś mamy dostęp do ogromnej bazy wiedzy, jaką możemy znaleźć w internecie. Podpatrujcie inne dziewczyny lub sprawdźcie czy czegoś wam nie brakuje. Osobiście wolę obie te opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *