Moda

Ubranka dla malucha – odzież dziecięca

Rozpoczynając przygodę z szyciem uczymy się poznawać materiały. Moimi pierwszymi własnoręcznie uszytymi ubraniami była odzież dziecięca. Idealnymi materiałami dla malucha są dzianiny, które w składzie posiadają 100% bawełny. Dzianinę bawełnianą bardzo łatwo się szyje, jest przyjemnie miękka i delikatna, najprzyjaźniejsza dla wrażliwej dziecięcej skóry. Poniżej przedstawiam ostatnio uszyte przeze mnie rzeczy z tej wspaniałej dzianiny.

Spodnie dziewczęce
Model tych spodni (nr134A) znajdziecie w Burdzie 11/2015. Bardzo szybko można przygotować ich wykrój oraz w łatwy sposób uszyć je. Spodnie uszyłam z dzianiny bawełnianej z nadrukiem, a trzymają się one na gumce w tuneliku.

 

 

Body razy dwa dla malucha
Body z długim rękawem mają w kroku zapięcie na zatrzaski, co ułatwia przewijanie. Model 625 tych body pochodzi z Burdy Moda dla Dzieci 1/2016. Najbardziej słodkie powstają przez połączenie kilku rodzajów wzorów tej samej dzianiny bawełnianej.

 

Spódniczka dziewczęca bez wykroju
Czarna spódniczka powstała z resztki materiału. Nie miałam na nią żadnego wykroju. Narysowałam bezpośrednio na materiale dwa półkola, które po zszyciu bez problemu pasowałyby do talii dorosłej kobiety. Duża spódniczka została zmarszczona gumą o szerokości 5cm i dopasowana do obwodu bioder mojej córki, czyli 56cm.

dla malucha

 

 

Pozdrawiam
Unicat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *