torba z resztek
Moda

Torba z resztek materiałów

Torba z resztek materiałów. Od razu taki plan zaświtał w mojej głowie, gdy znalazłam ciekawy wykrój torby na stronie papavero.pl. Nigdy wcześniej nie szyłam torebki z wykroju innego niż z Burdy, dlatego postanowiłam przetestować wykrój i instrukcję z dość popularnej strony o szyciu. Na tą stronę trafiłam z polecenia. Dziewczyny z portalu Burdy często szukają tam inspiracji oraz gotowych wykrojów.

Torba z resztek wyszła super, mieści format A4, a dekoracyjna kokarda z przodu dodaje jej uroku. Od razu wiedziałam, że nie zostawię jej sobie. Z premedytacją użyłam najpiękniejszych skrawków i całej mojej kreatywności, żeby podarować ją mojej mamie. Jej reakcja na taki prezent bez okazji była niesamowita. Bardzo się cieszyłam, że resztki materiałów mogą cieszyć moją mamę zamiast leżeć w szafie. Uwielbiam uwalniać resztki, o czym już pisałam, gdy uszyłam piżamki dla dziecka, moją tunikę oraz efektowny worko-plecak. Takie pozostawianie materiałów oraz wracanie do nich za jakiś czas ma bardzo wiele zalet. Dla nas i dla środowiska! Ja uwielbiam to robić. A gdy pomysły same nie chcą wpaść do mojej głowy, wtedy idę ich szukać.

Do jej użycia użyłam trzech rodzajów materiałów, z których zostały mi resztki:

  • jeans gumowany na zewnętrzną część,
  • popelina w kolorze granatowym na wewnętrzną kieszeń,
  • drobny sztruks na uszy, pas i kokardę oraz wewnętrzne obszycie.

Całość usztywniłam sztywnikiem krawieckim, który kupiłam w sklepie internetowym Jurpol, ale nie będę go polecać, ponieważ bardzo słabo się kleił do materiałów.

Instrukcja szycia ze strony Papavero jest bardzo skąpa i może być problematyczna dla osób początkujących.
Dużym plusem jest udostępnienie wykrojów za darmo dla osób, które zarejestrują się na tej stronie. I jeśli masz już trochę wprawy w szyciu to bez problemu sobie poradzisz. I na przykład będzie to taka torba z resztek materiałów 🙂

torba z resztek
torba
torba z resztek
Pozdrawiam
Unicat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *