tłuste włosy
Zdrowie i uroda

Tłuste włosy – domowe płukanki

Odziedziczyłaś cienkie i zlepiające się w kosmyki tłuste włosy, które wyglądają jakby ktoś posmarował je oliwą i nie wiesz jak z tym sobie poradzić? Możesz z tym walczyć, używając odpowiedniego szamponu, zawsze myjąc i spłukując włosy dwukrotnie. Świetnym, domowym sposobem jest płukanka przeciw przetłuszczaniu się włosów.

 

tłuste włosy

 

Rady na tłuste włosy

Tłuste włosy nie są przypadłością niebezpieczną, czy poważną – są jednak bardzo kłopotliwe. Warto skonsultować swoje problemy z lekarzem dermatologiem oraz trzymać się kilku kluczowych zasad pielęgnacji włosów tłustych.

  1. Używaj szamponów oczyszczających, czyli takich z dużą zawartością SLS i nikłą ilością lanoliny. Nawet jeśli nie masz łupieżu proponuję używać szamponu przeciwłupieżowego zawierającego dziegieć, który oczyści skórę głowy.
  2. Pamiętaj, aby włosy myć dwukrotnie i za każdym razem pozostawić szampon na kilka minut. Jeśli musisz powtarzaj czynność codziennie, a w upalne czy bardzo wilgotne dni nawet dwa razy dziennie.
  3. Zapomnij o nanoszeniu odżywek lub użyj jej tylko do końcówek.
  4. Warto zaopatrzyć się w suchy szampon, który świetnie sprawdzi się w niespodziewanych sytuacjach, gdy jesteś już spóźniona lub nie masz czasu na prysznic.
  5. Zamiast spłukiwać włosy wodą użyj płukanek domowej roboty

 

Domowe płukanki na tłuste włosy

  1. Płukanka z rozmarynu: Zaparz 2 łyżki suszonego rozmarynu szklanka wody. Ostudź, odcedź i wlej do plastikowej butelki. Po umyciu włosów, spłucz szampon wodą, a następnie jeszcze raz przepłucz włosy płukanką i nie spłukuj ponownie wodą.
  2. Płukanka z soku cytrynowego: Sok z 2 cytryn wymieszaj z 2 szklankami wody. Wlej do plastikowej butelki. Po umyciu włosów, spłucz szampon wodą, lekko podsusz ręcznikiem, a następnie zmocz włosy płukanką, pozostaw ją na 5 minut i ponownie spłucz wodą.
  3. Płukanka z octem winnym: Wymieszaj ocet z wodą w stosunku 1:1 i użyj do ostatniego płukania po myciu włosów. Nie przejmuj się, że pachniesz jak sałatka z sosem – zapach szybko zniknie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *