bluzka skrzydła motyla
Moda

Bluzka i skrzydła motyla

Jaka bluzka będzie idealna na taką pogodę? Maj już w pełni, a pogoda wciąż w „kratkę”. W oczekiwaniu na upalne dni uszyłam piękną bluzkę z wiskozy, która idealnie sprawdzi się latem. Model charakteryzuje się dużą lekkością, a rękawy wg mnie przypominają skrzydełka motyla, co dodaje jej lekkości. Odkryte plecy w tej bluzce dodają odrobinę seksapilu.

Bluzka z wiskozy – materiał i koszty

Koszt dzianiny wiskozowej w cętki, z której uszyłam tą bluzkę to 30zł.

Sklep, w którym zamówiłam dzianinę to amstii.pl Absolutnie godny polecenia, choć miałam obawy zamawiania w nim, ze względu na negatywne opinie dot. jakości materiałów. Moje zamówienie wynosiło ponad 30mb różnych tkanin i wszystkie są godne polecenia. Sklep oferuje zarówno sztuczne materiały jak i te naturalne. Ja, oczywiście, namawiam do wybierania tych z włókien naturalnych.

Dlaczego wybrałam wiskozę?

Wiskoza jest zaliczana do włokien sztucznych (syntetycznych), ale i do naturalnych. Tworzy się ją z celulozy, ale podczas produkcji przyjmuje ona formę zupełnie płynną, z czego następnie formowane są nici wiskozowe. Według mnie ten materiał jest bliżej naturalności niż sztuczności. Sprawdźcie, że może być równie dobry dla waszej skóry jak bawełna. Wiskoza jest idealna na lato, ponieważ nasza skóra się pod nią nie poci. Dzianina wiskozowa, dzięki swojemu splotowi, jest bardzo elastyczna. Z wiskozy są również produkowane tkaniny. Każda z nich może mieć inną grubość, dzięki temu nada się praktycznie na każdą część garderoby, na przykład bluzka, top, spódniczka, narzutka itd. Sprawdź również ten wpis (klik).
Unicat 🙂
bluzka
bluzka z wiskozy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *