Moda

Rampers dziecięcy z Burdy 11/2015

Zachęcam wszystkich do uszycia super łatwego rampersa dziecięcego (model 133) z Burdy 11/2015. Ewentualnie polecam rampers dla gwiazdy, o którym pisałam tu (klik).

Wykrój ma tylko 2 części + skrojenie pliski podkroju szyji. Uszycie go zajęło mi godzinę, a jest bardzo wygodny i łatwy do zakładania. Luźny fason, rękawki kimono i obniżony krok, a na dodatek ciekawe rozcięcie  i wiązanie na plecach. Jest to model idealny dla osób całkowicie początkujących. W efekcie powstaje piękna piżamka i w bardzo krótkim czasie. A dzieciak będzie wyglądać w takim jednoczęściowym ubranku.

Rampers – uszycie.

Do jego wykonania użyłam szarego jerseyu średniej grubości (97% bawełna 3% lycra). Przy wybieraniu materiałów dla mojej córki kieruję się skłądem. Kolor i wzory schodzą na drugi plan. Oczywiście jest to również ważne, ale jeśli mam wybierać z bawełny w szarości a poliesterm w piękny wzór to oczywiście wybiorę to co naturalne. Nie chciałabym, żeby moja córka pociła się kosztem wystrzałowego wzoru. Niestety, poliester jest sztucznym materiałem i nie pozwala skórze oddychać.

Potrzebowałam 0,5mb o szerokości 150cm i kosztowało mnie to 3,50.
Pliskę skroiłam z resztki materiału, z którego szyłam rampers z napkami.
Środek wykonanego przeze mnie rampersa jest przeszyty, ponieważ po pierwszej przymiarce okazało się, że dekolt jest za duży i cały rampers spada z ramion. W oryginalnym modelu tego przeszycia nie ma. W rezultacie piżamka wygląda jeszcze ciekawiej.

rampers
rampers

Pozdrawiam,
Unicat 🙂

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *