mamy
Różne

Jaki prezent kupić dla przyszłej mamy?

Coraz częściej spotkać się można z wyprawianiem przyjęć (na wzór amerykańskiego zwyczaju) z okazji „dobrej nowiny”. Chodzi o to, że gdy przyszła mama ogłasza, że spodziewa się dziecka, zaprasza na małe przyjęcie. Podczas przyjęcia goście wręczają młodej mamie drobne, choć dość przydatne upominki. Bardziej przesądne mamy zapraszają swoich gości dopiero po narodzinach dziecka, aby mogli poznać maleństwo. Ale co można kupić na taką okazję?

 

mamy

 

Jaki prezent kupić dla przyszłej mamy?

Świetnym pomysłem są płyty z relaksacyjną muzyką lub z muzyką klasyczną np. Mozarta, która jest idealna dla mamy jak również pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Dla mam, które dopiero spodziewają się dziecka (szczególnie pierwszego) dobra będzie ciekawa lektura o tematyce ciążowej oraz dotyczącego prawidłowego żywienia czy rozwoju dziecka.

Z bardzo praktycznych prezentów warto wybrać torbę, idealną na długie spacery, czy na wyjście do lekarza. Młoda mama będzie mogła zapakować do niej wszystkie niezbędne rzeczy. Torba dla mamy musi być spora, wykonana z dobrej jakości materiału oraz powinna posiadać wiele kieszeni i kieszonek na najróżniejsze drobiazgi.

Z droższych prezentów można wybrać chustę do noszenia niemowlaka. Pozwala to na odciążenie rąk, szyi i pleców młodej mamy, a dziecko wciąż jest wtulone w pierś mamy. Przy wyborze chust mamy szeroki wachlarz cenowy, który różni się nie tylko ze względu na metkę, ale przede wszystkim ze względu na rodzaj splotu w jaki została utkana.

Równie dobrze sprawdzą się poduszki do karmienia niemowląt, dzięki którym mama również może odciążyć zmęczone części ciała. Dużym plusem karmienia dziecka na takiej poduszce jest jego prawidłowe ułożenie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia kolki u malucha.

Można również zapytać przyszłą mamę jakich kosmetyków potrzebuje. W okresie ciąży jak i po porodzie kobieta zużywa ich bardzo wiele. Wraz ze wzrostem popularności ceny takich produktów znacznie wzrosły, a wyniki ich sprzedaży znacznie przewyższają sprzedaż innych kosmetyków do pielęgnacji ciała. I nic w tym dziwnego, bo takie kosmetyki są znacznie restrykcyjnie badane oraz pozbawione jakichkolwiek ulepszaczy czy nienaturalnych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *