prezent niemowlaka
Różne

Jaki prezent kupić dla niemowlaka?

Niezależnie od okazji istnieją prezenty, które doskonale się sprawdzą w zależności od wieku niemowlaka. Prezent musi uwzględniać możliwości malucha oraz wspierać jego rozwój. Bez względu na wiek dziecka każdy prezent musi być bezpieczny, opatrzony wymaganymi certyfikatami oraz budzić jego zainteresowanie.

 

prezent niemowlaka

 

Jaki prezent kupić dla niemowlaka?

Dla dzieci przed 4. miesiącem życia najatrakcyjniejsze są przedmioty w kolorach biało-czarnych. Niewątpliwie budzi zdumienie fakt, że dziecko (zamiast za piękną kolorową zabawką) woli podążać wzrokiem za czymś bardziej kontrastowym np. za ramką z czarno-białym zdjęciem. Najfajniejszym prezentem dla takiej pociechy będzie duża, gumowa, biała kostka z czarnymi kropkami. Dobrym pomysłem jest również zakup grzechotki, która mieści się w dłoni szkraba. Zainteresowanie będą również budzić dźwięki np. z karuzelki zawieszonej nad głową. A  karuzela wyposażona w lampkę nocną zadowoli również rodziców, którzy nocą wstają do malucha.

Dla dzieci między 4. a 8. miesiącem życia polecam kupić matę edukacyjną, która przyciąga zainteresowanie poprzez jaskrawe kolory, różne faktury i kształty. Jest to również etap wkładania wszystkiego do buzi, m.in. ze względu na nadchodzące ząbki. Warto podarować w tym wieku różne gryzaczki z dodatkową funkcją chłodzenia obolałych dziąseł.

Dzieci między 8. a 12. miesiącem chętnie bawią się zabawkami, które wydają różne, ciekawe dźwięki. Świetnie sprawdzą się stoliczki edukacyjne, czy różne instrumenty. Przed pierwszymi urodzinami dziecko zaczyna już układać własne konstrukcje z klocków – najlepsze są lekkie i wykonane z gumy.

Uniwersalnymi prezentami, które są najchętniej kupowane to oczywiście ubranka, śliniaczki, kocyki, przytulaczki, kosmetyki, pampersy, czy kubeczki do picia. Z droższych wersji można wybrać huśtawki-bujaczki, uspokajacze lub elektroniczną nianię – w wersji bez lub z kamerą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *