płaszcz z wełny
Moda

Płaszcz w kolorze kości słoniowej

Płaszcz w kolorze kości słoniowej uszyty z wełny jest idealny na najmroźniesze zimy i nie tylko. Sprawdź właściwości wełny.

Wiosna już w pełni. Czas na uporządkowanie szafy. Ciepłe ubrania można schować głęboko do pojemników, aby zapomnieć o nich aż do późnej jesieni. Z tej okazji prezentuję mój ulubiony płaszcz, który świetnie sprawdzał się przy minusowych temperaturach, ale i przy odwilży, gdy temperatura była dodatnia. Wszystko dzięki wspaniałemu darze natury, czyli wełnie. Wełna jest niezwykłym naturalnym surowcem. Dlaczego niezwykłym? Bo powoduje, że nie marzniemy, gdy na dworze panuje minusowa temperatura. Ogrzewa nas, a jednocześnie pozwala odparować wodzie. W przypadku gdy mamy temperaturę na plusie nasza skóra może oddychać i nie pocimy się tak. Wełna to kolejny materiał, który sprawdzi się na różne rodzaje garderoby. Na przykład na spodnie, sukienki – zarówno letnie jak i zimowe, żakiety, a także na wspomniany płaszcz.

Płaszcz jest to model 118A z Burdy 1/2016. Uszyłam go z materiału kupionego online. W skład tkaniny wchodzi wełna, wiskoza, poliester i elastan. Podszewka jest dodatkowo podbita ociepliną. Kolor kości słoniowej pięknie łączy się z intensywną czerwienią. Najtrudniejsze okazało się kupienie dużych, ozdobnych guzików. Ale po długich poszukiwaniach udało się dopasować takie, które nadają charakteru.

Całość szyłam przez cztery wieczory. Gruba wełna jest trudna w szyciu i tym razem nie obyło się bez prucia i ponownego zszywania. Pasek po zszyciu prawą stroną do prawej również sprawiał problemy z wywróceniem go na prawą stronę ze względu na bardzo gruby materiał i jego dodatkowe usztywnienie flizeliną.

Z efektu jestem bardzo zadowolona. Nie obyło się bez pochwał i zachwytów. Jestem pewna, że zwrócił również waszą uwagę.

Pozdrawiam,
Unicat.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *