Moda

Z resztek materiałów uszyłam dwie piżamy

z resztek materiałów

Ile piżam może powstać z resztek materiałów? Mnie udało się uszyć aż trzy dwuczęściowe piżamy w rozmiarze 98 z resztek, które mogłam już dawno wyrzucić. Chyba nic tak  bardzo nie cieszy jak szycie dla swojego dziecka i zużywanie do tego resztek materiałów. Uwielbiam dawać drugie życie takim tkaniną. Namawiam do tego wszystkich, którzy szyją i mogą zbierać takie ciekawe i różnorodne skrawki. Zadowolone będziemy my, nasze dzieci, a przede wszystkim matka ziemia. Niestety coraz częściej słyszy się o tym, że tekstylia tworzą aż pięć procent wysypisk śmieci na świecie. To ogromnie dużo. To są tony tekstyliów, które wyrzucamy z różnych powodów.

Mam kilka rad dla was, jeżeli chciałybyście dorzucić swoją cegiełkę do ratowania naszej planety. Po pierwsze kupujcie materiały dobrej jakości, naturalne i ekologiczne. Można to w bardzo łatwy sposób sprawdzić. Na przykład poprzez certyfikaty jakie posiada dana firma. Po drugie staraj się naprawić rzeczy, jeżeli nie są ekstremalnie zużyte. Ewentualnie przekształć je w nową rzecz. Po trzecie resztki tkanin po porzednich szyciach możesz zużyć na różnego rodzaju projekty. Inspiracji szukaj oczywiście w internecie. Miej oczy i uszy szeroko otwarte, a pomysł na ubrania i akcesoria z resztek materiałów sam Cię znajdzie. Podsumowując, dbaj o to czym się otaczasz. Im więcej wartościowych rzeczy wokół Ciebie, tym łatwiejsze i przyjemniejsze staje się twoje życie.

Poniżej zamieściłam galerię zdjęć tych cudownych piżam. Uszyłam je na podstawie modeli z Burdy, które musiałam zmodyfikować. Spodnie to model 634, a bluzka 621 z Mody dla dzieci Burda 1/2015. Efekty są bardzo zadowalające. Zapewniają komfort podczas spania i porannej zabawy 🙂

resztki
z resztek
piżama resztki
piżama z resztek materiałów
resztki materiałów

Pozdrawiam,
Unicat

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *