piżama
Moda

Piżama dla niego na letnie noce

Piżama dla niego, idealna na ciepłe noce. Wiosna już w pełni. Noce stają się coraz cieplejsze, dlatego stworzyłam ten wykrój.

W oczekiwaniu na lato uszyłam dla męża piżamę. Mogę śmiało powiedzieć, że w szyciu piżam mam już wprawę. Zobacz inną piżamę męską. Uwielbiam wzorzyste piżamy, ale w tym modelu zrobiłam wyjątek. Na prośbę mojego męża użyłam ciemno-szarego materiału. Składa się z koszulki bez rękawów i krótkich spodenek uszytych z szarego jerseyu bawełnianego z dodatkiem lycry. Materiał 165cm/1mb kosztował 13zł. Spodenki mają wszytą gumkę w pasie.

Jeżeli chodzi o jersey bawełniany to jest to w ostatnim czasie moja ulubiona dzianina. W rezultacie powstaje bardzo dużo rzeczy z niego. Dlaczego ten materiał? Ponieważ bawełna jest najbardziej przyjazna skórze. Uwielbiam przewiewne materiały. Takie, które nie lepią się do skóry i pozwalają jej oddychać. Ponadto jest to materiał niezwykle miękki. Jerseye są dostępne w każdej kolorystyce i można nadrukować niemal każdy wzór. Po drugie jest dostępny w każdym szanującym się sklepie online.

Wykrój piżamy powstał na podstawie innych krótkich spodenek i bluzki męża. Jeżeli nie posiadam żadnego wykroju, który by mnie zadowalał w 100% to sama lubię go stworzyć. Jest to najprostsza metoda wykonania wykroju. Po pierwsze wywróć gotową rzecz na lewą stronę i złóż na pół. Następnie trzeba ją dopasować do materiału i odrysować. Wiem, że dla początkujących może to być nie zrozumiałe. Dlatego przede wszystkim polecam początkującym gotowe wykroje.

Dodatkowo na koszulce przyszyłam małą kieszonkę na piersi oraz atrapę sznurka w spodenkach.
Piżama powstała w kilka godzin. Pozostawiłam surowe wykończenie nogawek oraz koszulki. Efekty poniżej. Po jakimś czasie zmieniłam zdanie i obszyłam surowe wykończenie owerlokiem, żeby przestało się zwijać i falować. Gęsty ścieg usztywnił brzegi.
Informację dot. sklepu z materiałami znajdziesz w poście Piżama dla niej.

Pozdrawiam,
Unicat.

piżama dla niego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *