Moda

Pelerynka z „Moda dla dzieci” 2/2015

Pelerynka, która wylądowała na okładce Burdy od razu przykuła moje oko. Zajrzałam do środka i okazało się, że rozmiar jest zbyt duży, od tego, który nosi obecnie moja córka. Mimo to, nie było wątpliwości, że ją uszyję.

Pelerynka z ortalionu

Z kupionego pięknego ortalionu w kolorze neonowego różu i batystu uszyłam pelerynkę na deszczowe, wiosenne dni dla mojej córki.
Model pochodzi z wydania burdy „Moda dla dzieci” 2/2015, najmniejszy rozmiar wykroju to 110. W związku z tym, że moja córka nosi obecnie rozmiar 80, Skopiowałam części wykroju i pomniejszyłam o ok 3 cm.

Jaki materiał wybrać na pelerynkę?

Możesz wybierać spomiędzy bawełny powlekanej, ortalionu, oxfordu, popeliny powlekanej i innych, które nie przepuszczą wody. Kupiłam dwa materiały. Ortalion i popelinę. Ostatecznie użyłam ortalionu, a popelinę zużyłam do innego projektu. Jeszcze jeden model właśnie z tego numeru.
Efekt końcowy bardzo mnie zadowala i uważam, że ten model dużo lepiej wygląda uszyty właśnie z ortalionu niż z popeliny.

Koszty uszycia pelerynki

Do uszycia tej pelerynki kupiłam 150cm/1mb ortalionu, 140cm/1mb batystu bawełnianego z lycrą oraz czarnego kawałka w gwiazdki na kaptur i kieszenie.
Koszt to 11,20zł za ortalion + 11zł za batyst oraz guziki 7,20zł i zamek błyskawiczny rozdzielczy kostka 40cm 3,70zł. Razem ok 33zł. W rezultacie to naprawdę niewiele.
Materiały są bardzo dobre jakościowo, kupione na allegro od AbcTekstyliaPl. Byłam zaskoczona, ponieważ popelina w przeciwieństwei do ortalionu okazała się niezbyt dobrej jakości. Zachęcam do przeczytania całej opinii.

Pozdrawiam
Unicat

moda dla dzieci

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *