budowanie swojego wizerunku
Wizerunek

Od czego zacząć budowanie swojego wizerunku? Prezent do pobrania.

Zastanawiasz się jak zacząć budowanie swojego wizerunku? W tym artykule podpowiadam od czego rozpocząć swoją wędrówkę z wizerunkiem smart. Ponad to, będziesz mieć możliwość zapisania się na mój newsletter z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi m.in. wizerunku. Dzięki temu będziesz mogła zwiększyć swoją świadomość w tym temacie, a także otrzymasz ode mnie prezent do pobrania – poradnik „Popraw obszary twojego wizerunku, a twoje relacje z ludźmi zmienią się na lepsze„.

Wizerunek smart to koncentrowanie się na pracy z jednym z wielu obszarów twojego wizerunku. Wygląd zewnętrzny to jedynie szczyt góry lodowej. Aby wydobyć cały swój potencjał musisz rozpocząć świadome budowanie swojego wizerunku od zanurzenia się pod powierzchnie morza.

Budowanie swojego wizerunku musi być holistyczne

Holistyczne budowanie swojego wizerunku oznacza posiadanie świadomości wieloaspektowości wywierania wrażenia. To nic innego, jak zdanie sobie sprawy z tego, że inni odbierają nas w określony sposób i tworzą opinię na nasz temat, która również wpływa na nas i nasz wizerunek (potwierdzenie wizerunku). Jest to świadomość niewypowiedzianej opinii i pomaga w sposób przemyślany pracować nad sobą. Najistotniejszą rzeczą jest świadomość tego, że możemy wpływać na wywierane wrażenie i na opinię, którą tworzą o nas inni. Wystarczy określić obszar lub obszary swojego wizerunku, które wymagają poprawy.

Generalny i szczególny podział koła wizerunku smart

Wizerunek smart podzieliłam na cztery główne obszary. Pierwszym z nich jest wygląd zewnętrzny, czyli nasza atrakcyjność fizyczna, styl ubierania, sposób poruszania się oraz mówienia. Drugim jest wygląd wewnętrzny, czyli poczucie własnej wartości, poczucie własnej tożsamości, wiedza, świadomość oraz nasze intencje wobec nas samych i świata zewnętrznego. Jest to również kontrola myśli, które „uprawiasz” w swojej głowie oraz praca z wewnętrznym krytykiem. Trzecim elementem jest nasze zachowanie i charakter. To nasz sposób bycia, zachowanie wobec innych ludzi, nasze przekonania, które wpływają na decyzje każdego dnia oraz pozytywne myślenie. Do tego elementu zaliczam również inteligencję emocjonalną, która warunkuje zachowania w różnych sytuacjach. Dzięki niej możesz wykorzystać emocje, by wspierały cię w codziennym życiu, zamiast biernie się im poddawać. Ostatnią kategorią elementu zachowania i charakteru są nasze umiejętności interpersonalne. To czy potrafisz swobodnie, asertywnie i życzliwie rozmawiać z ludźmi. Czy dbasz o swoje wartości i własne granice, czy wręcz przeciwnie – w zależności od sytuacji dostosowujesz swoje zachowanie. Ostatnim elementem są wszystkie informacje z naszego życiorysu, które udostępniamy publicznie. To co o sobie mówisz może stawiać cię w korzystnym (lub mniej) świetle. Takimi informacjami są nasze pasje, zainteresowania, sukcesy zawodowe, ale także rodzina, znajomi, przyjaciele, stan cywilny, miejsce zamieszkania, czy pochodzenie i religia.

Koło wizerunku smart wspomaga budowanie swojego wizerunku

Wymienione elementy i ich kategorie wzajemnie oddziałują na siebie, a także przenikają. Na przykład na sposób poruszania się ogromny wpływ ma nasze poczucie własnej wartości i pewności siebie. Nasze intencje wpływają na to jak zachowujemy się wobec ludzi i jak ich traktujemy. Innym przykładem mogą być nasze relacje interpersonalne, które mogą budować lub niszczyć pewność siebie.

Pracę nad budowaniem swojego wizerunku powinniśmy zacząć od określenia poziomu zadowolenia z każdego z osobna. Zastanowić się przy tym, który z nich nie sprzyja w wywieraniu pożądanego przez nas wrażenia. Jeżeli okaże się, że kilka elementów wymaga poprawy, wtedy radzę aby skoncentrować się na jednym z nich. Tak jak wspomniałam elementy często się przenikają i oddziałują na siebie. Jest bardzo prawdopodobne, że poprawa jednego elementu znacząco wpłynie na cały wizerunek.

Jeżeli chcesz w sposób szczególny przeanalizować własne koło wizerunku to zachęcam do zapisania się do newslettera i pobrania poradnika do natychmiastowej pracy (przycisk poniżej). Sprawdź również inne bezpłatne artykuły o wizerunku, zobacz ofertę sklepu lub zacznijmy współpracę 1:1. Jeśli masz pytania to napisz do mnie! 🙂

budowanie swojego wizerunku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *