Moda

Top – nie top – marszczony w pasy z szalem

Top z szalem – takiego modelu brakowało w mojej szafie. Top-bluzka o wieczorowym fasonie. Uwagę przyciąga przede wszystkim jej dekolt, który oprócz marszczeń zdobi jeszcze szarfa kilkakrotnie owinięta wokół szyji. Jest to model 109B z Burdy 4/2016.

Dlaczego ten top uważam, że nie jest top? Bo wykonałam go z okropnego materiału. Nie wiem co mnie podkusiło, żeby kupić sztuczny akryl. Miał być top idealny na lato, a uszyłam sobie mobilną saunę 🙂 Nie pozostało mi nic innego, jak śmiać się z tego.
Materiał 150cm/1mb kosztował 11,20. Dzianina w biało-różowe pasy o skałdzie 100% akryl. Plusem jest brak konieczności prasowania, bo materiał się nie gniecie. Ale największy minus to nieoddychający materiał niczym folia. Totalnie nie nadaje się na ciepłe dni. Na zimne zresztą również, bo akryl bardzo ziębi. Taki bubel kupiłam. Ale na szczęście uczę się bardzo szybko na błędach. To mój pierwszy i ostatni akryl na jaki wydałam pieniądze. O materiałach, a także o ich podziale na tkaniny i dzianiny pisałam w innych wpisach.

Ten cudowny model chętnie uszyję jeszcze raz, ponieważ szyje się go przyjemnie i szybko. Natomiast wybiorę materiał z bawełny albo wiskozy. Będzie wyglądać idealnie do wielu stylizacji. Już oczami wyobraźni widzę jego zestawienie ze spódnicą albo krótkimi spodenkami.

top

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *