audiobooki
Różne

Książki w telefonie – audiobooki i ebooki w abonamencie

Książki w wersji elektronicznej (audiobooki i ebooki) to bardzo wygodny sposób na czytanie, a co ważniejsze możemy znacznie zwiększyć częstotliwość sięgania po lektury. O korzyściach płynących z czytania książek pisałam w poprzednim artykule (klik). Teraz warto się zastanowić w jaki sposób umożliwić sobie czytanie.

 

Gdzie czytać audiobooki i ebooki.

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z książkami w wersji elektronicznej to na początek powinieneś kupić kilka (ale nie „na raz”, tylko książka po książce) w internetowej księgarni. Ja korzystam z empik.com gandalf.com.pl i wielu innych. Również dlatego, że jest to świetny pomysł na prezent.

Następnie zaczniesz rozważanie wykupienia abonamentu. A tu oferta (na dzień dzisiejszy) nie jest zbyt szeroka. Na szczęście zmienia się to bardzo szybko. Konkurencyjność księgarni rośnie oraz zwiększa się ich asortyment a cena spada. Za kilka lat może książki będą już dostępne bez opłat w abonamencie telefonu.

Wykupienie abonamentu pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, jeżeli tylko czytamy więcej niż 1 książkę na miesiąc. Średni koszt za książkę to ok. 30-40zł, a w abonamencie możemy czytać w tej cenie bez limitu. Porównajmy więc abonamenty.

audiobooki

Ulubione aplikacje:

Audioteka – pozwala na odsłuchiwanie audiobooków. Asortyment audiobooków jest bardzo szeroki. Za 19,90 zł w danym miesiącu możemy wysłuchać 1 audiobooka niezależnie od tego ile kosztuje w cenie regularnej. Przykład: Masz abonament za 19,90 zł możesz przeczytać audiobooka, który kosztuje 79zł. Możesz przeczytać też audiobooka, który normalnie kosztuje 4,90 zł ale liczony jest jako jedna pozycja. Za każdą następną książkę będziesz musiał zapłacić cenę regularną.

Storytel – pozwala na odsłuchiwanie audiobooków i czytanie ebooków. Niestety mają wąski asortyment w języku polskim. Za to ogromnym plusem jest niski koszt abonamentu. Jeżeli zależy Ci na czytaniu książek również w języku angielskim to jest to złoty strzał. Abonament wynosi 29,90 zł i nie ma limitu na ilość książek.

Legimi – zdecydowanie jest moim ulubieńcem. Tu można czytać ebooki i słuchać audiobooków. Asortyment ebooków jest ogromny, a ten z audiobookami stale się poszerza. Jest kilka wersji abonamentów, w zależności od tego, na czym bardziej nam zależy. Moim faworytrem jest abonament na ebooki i audiobooki bez żadnych ograniczeń. Wysokość abonamentu to 44,99 zł (obecnie trwa promocja – koszt 39,99 zł).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *