koktajl
Zdrowie i uroda

Zielony, żółty czy czerwony? Ulubiony koktajl.

Każdy koktajl może być ulubionym. Uwielbiam przygotowywanie koktajli. Radość jest tym większa, im więcej pomocników przy ich przygotowaniu. Można wyróżnić trzy główne kolory koktajli: zielony, żółty i czerwony. Ale każdy z tych trzech kolorów zawsze zaskakuje smakiem. Poniżej przepisy na koktajle w trzech różnych kolorach i smakach. Każdy z nich można doprawić swoimi ulubionymi ziołami lub rozcieńczyć wodą, naparem czy herbatą.

 

Koktajl zielony

4 jabłka

ćwierć melona

2szt. zielonej papryki

wiązka natki pietruszki

Melona obierz ze skóry i oddziel od pestek. Paprykę rozkrój i pozbądź się pestek. Potem kolejno wrzucam do wyciskarki i koktajl gotowy.

 

Koktajl żółty

1 ananas

1 mango

4 banany

odrobina wody

Ananasa obierz i pozbądź się jego środka. Mango obierz ze skórki i wytnij pestkę. Banany obierz ze skórek. Wszystkie składniki zblenduj i na koniec dodaj wodę według uznania (opcjonalnie).

 

Koktajl czerwony

4 marchewki

4 jabłka

2 czerwone pomarańcze

1/2 melona

Marchewki wyszoruj szczoteczką. Pomarańcze obierz ze skórek. Melona obierz ze skóry i pestek. Wszystkie składniki po kolei wyciskaj na wyciskarce wolnoobrotowej.

 

Rodzinne przygotowywanie koktajli daje dużą frajdę. A gdy przygotowuję je sama, to jest to okazja do zabawy – zgadywania jakich owoców użyłam poprzez degustację różnych koktajli. Dla dzieci w każdym wieku zabawa w odgadywanie owoców poprzez ich próbowanie jest bardzo stymulująca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *