jaki wózek kupić dla dziecka
Różne

Jaki wózek kupić dla dziecka

Zanim przyjdzie ten wyjątkowy czas – gdy wracamy z noworodkiem do domu ze szpitala – już wcześniej planujemy nasz pierwszy spacer z maleństwem. Tak ważne jest, aby dziecko samo nabywało odporność i przyzwyczaiło się do warunków poza łonem matki. Aby mu w tym pomóc niezbędne jest tak zwane wietrzenie maluszka. Jaki wózek kupić dla dziecka? Takie pytanie stawiają sobie wszyscy rodzice, bo przecież ten wybór zostanie z nami na lata.

Jaki wózek kupić dla dziecka?

Na rynku możemy się spotkać z kilkoma rodzajami wózków, tak zwane gondole, spacerówki i nosidełka, które służą do przewożenia dziecka w samochodzie. Najkorzystniejszą opcja wydaje się niekupowanie osobnych wózków, ale tych 3w1. Wybór takiego rozwiązania zapewnia nam minimalne zajmowanie miejsca w domu oraz oszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Na takim rozwiązaniu właśnie skupię się w tym artykule.

Fotelik na kółkach

Fotelik, czy też nosidełko pozwala nam na zamontowanie tej części bezpośrednio na kołach wózka. Co jest dość dobrym rozwiązaniem podczas szybkich zakupów. Mama nie musi martwić się o to aby zabrać ze sobą drugi wózek, ale tylko przekłada dziecko wraz z nosidełkiem z samochodu do stelaża. Nie grozi nam również obudzenie się dziecka podczas wyjmowania z samochodu. Co ma miejsce na przykład przy przełożeniu dziecka z fotelika do zwykłego wózka.

Wózek 3w1

Jak już wspomniałam, wózek wielofunkcyjny w swojej opcji ma – oprócz fotelika – gondole i spacerówkę. Dzięki temu taki wózek wybieramy na lata, bo służy on dziecku od urodzenia aż do osiągnięcia przez niego wieku 3-4 lat. Taki wózek rośnie wraz z maluszkiem. Jest to bardzo korzystna opcja ekonomiczna, dlatego też cieszy się bardzo dużą popularnością wśród rodziców. Pierwszym argumentem jest to, że gondola jest w sumie najkrócej używana częścią takiego wielofunkcyjnego wózka. Ponieważ służy tylko przez pierwsze 6 miesięcy życia. Oczywiście na przemian z nosidełkiem. Dlatego absolutnie nieekonomiczne jest kupowanie samej gondoli.

Gdy dziecko zaczyna już siadać lub po prostu wyrośnie, najczęściej rodzice zaczynają używać spacerówki. To ona najdłużej nam służy. Najważniejszą opcją, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie wózków wielofunkcyjnych jest to, czy spacerówka może być wpinana w stelaż w obydwie strony. Jest to opcja sugerowana przeze mnie do zakupu. Dziecko może patrzeć podczas spaceru na rodzica, albo gdy już będzie coraz bardziej ciekawe świata na otaczający go krajobraz.

Sprawdź również wpis o tym, co warto wiedzieć przed zakupem wózka dla dziecka.

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *