ginekologa do prowadzenia ciąży
Różne

Jak wybrać ginekologa do prowadzenia ciąży?

Zazwyczaj w życiu bywa tak, że nie wszystko jest czarne albo białe. Nie inaczej jest podczas wyboru ginekologa do prowadzenia ciąży. Opinie w rodzinie, koleżanek, czy te internetowe zawsze są różne. Jedni będą wybierać chętnie tego, który sypie żartami jak z rękawa i z przyjemnością słucha o ostatnich „urodzinach cioci”, a inni wybiorą konkretnego i skupionego jedynie na ciąży, a nie na ich życiu prywatnym.

 

ginekologa do prowadzenia ciąży

 

Jak wybrać ginekologa do prowadzenia ciąży?

Najważniejsze, żeby wybierać lekarzy położników. W żadnym stopniu nie chcę umniejszać tutaj wiedzy ginekologom ogólnym, bo zapewne posiadają taką samą wiedzę na temat ciąży i porodu. Rozsądek podpowiada mi jednak, iż codzienna praktyka na sali porodowej, prowadzenie ciąży oraz styczność z patologiami ciąży, budzi wśród pacjentek większe zaufanie.

Wybieraj lekarza, do którego nie można dostać się z dnia na dzień. Zazwyczaj sprawdzała mi się reguła, że do dobrego specjalisty trzeba troszkę poczekać. Nie jest istotne, czy trafiamy do niego prywatnie czy z NFZ-tu. Zazwyczaj lekarze przyjmują zarówno prywatnie jak i państwowo, jedyna różnica polega na tym, że w państwowym gabinecie zazwyczaj jest dłuższa kolejka. Prowadzenie ciąży w ramach składek na służbę zdrowia pozwala uzyskać skierowanie na badania laboratoryjne, które również sporo kosztują.

Pamiętaj, że nie ma przeszkód, aby prowadzić ciąże prywatnie i państwowo. Możesz wtedy uzyskiwać skierowania na badania laboratoryjne, dzięki czemu nie zapłacisz bezpośrednio ze swojego portfela (jedynie pośrednio, bo koszty pokrywa się ze składek na służbę zdrowia).

Pamiętaj również, że nie ma żadnych przeszkód do zmiany ginekologa prowadzącego ciąże bez podawania powodu. Czy to ze względu na przeprowadzkę, czy też dlatego, że nie odpowiada Ci jego poczucie humoru – masz prawo do zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *