jak uszyć worek
Moda

Jak uszyć worek z resztek materiałów?

Jak uszyć worek, czyli hit tego sezonu? Nie raz widziałaś go w gazecie. I pewnie nie raz już spotkałaś się z nim w różnych miejscach. Już teraz zaczął podbijać serca osób w różnym wieku. W mojej szafie jak zwykle zalegają skrawki materiałów, a chcę je trochę uwolnić. Dlatego zdecydowałam, że ten modowy hit zostanie uszyty z resztek materiałów. Lubie tego typu wyzwania. O tunice z resztek czy o dwuczęściowych piżamach z resztek materiałów możesz już przeczytać. Mam nadzieję, że wszystkie artykuły zainspirują Cię do wykorzystywania skrawków. Jeżeli zastanawiasz się jak uszyć worek, to zachęcam Cię – uszyj go z resztek jak ja 🙂 Łatwo się przekonasz, że taki worek to świetna sprawa i możesz go wszędzie zabrać.

Jak uszyć worek – plecak?

Do wykonania takiego worka użyłam trzech rodzajów materiału:
Jeansu powlekanego srebrną gumą,
Sztruksu w cętki,
Ekoskóry w oryginalny wzór.
A także były potrzebne 4 oczka, zamek błyskawiczny i sznurek bieliźniany.

Sposób wykonania wykroju i jego uszycia znajdziecie w Burdzie 4/2017, model 136. W ostatnim czasie poszukiwanie modeli, które nadadzą się do tego by dać moim resztkom materiałów drugie życie, weszło mi w nawyk.

Taki efektowny worek razem z przygotowaniem wykroju uszyłam w ok. 30 minut. Jest to naprawdę łatwe. A przyjemność z patrzenia na takie cudeńko jest nieokreślona.

Ten uszyłam specjalnie dla mojej córki, która zaczyna swoją przygodę z przedszkolem. Będzie idealny, by spakować do niego rzeczy na zmianę oraz butelkę z wodą.

Jak uszyć worek na buty?

Oprócz pięknego worka – plecaka uszyłam coś jeszcze. Dzięki temu więcej skrawków mogło wyfrunąć z mojej szafy. Do kompletu uszyłam worek na buty dla mojego przedszkolaka. Również z resztek materiałów. Wykrój zrobiłam sama. Nie ma nic prostszego od wycięcia prostokątów, składających się na kwadrat.

Aby przygotować jego wykrój należy odmierzyć kwadrat o potrzebnych rozmiarach. Mój był o boku 36cm, bez zapasów na szwy i podwinięcie na tunel. Następnie podzieliłam go na 6 pasków, aby zużyć resztki materiałów o nieregularnych wymiarach. Przód skroiłam poziomo, a tył pionowo.

Pamiętajcie, żeby dodać również na paskach zapasy na szwy, inaczej worek zmniejszy się o kilka centymetrów.

Składamy przód i tył prawą stroną do siebie, a następnie zszywamy boki oraz dół worka. Na górnej krawędzi montujemy oczka ok. 5 cm od brzegu, przeciągamy sznurek z założonym stoperem i wiążemy go za oczkami. Na koniec podwijamy zapas na tunel i zszywamy, uważając przy tym, aby nie przeszyć sznurka. To naprawdę łatwe. A w rezultacie osiągamy dwie korzyści. Nowy worek na buty nic nas nie kosztował. A w szafie mamy trochę więcej miejsca.

Pozdrawiam,
Unicat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *