homeopatia
Zdrowie i uroda

Homeopatia – ufać czy nie?

Homeopatia, gałąź medycyny, do dziś nie zyskała jednomyślnego poparcia lekarzy. Mimo to homeopaci w Polsce są równocześnie konwencjonalnymi lekarzami, a doświadczenie milionów pacjentów i wielu prac naukowych sugerują, że coś w tym musi być.

 

homeopatia

 

Homeopatia – ufać czy nie?

Jeśli nie zetknęliśmy się wcześniej z homeopatią, być może budzą naszą nieufność dziwne, małe buteleczki oznaczone literami „C” i „D” na półkach w aptece. Nie ma jednak powodu, aby obawiać się tych leków. Homeopatyczne mikstury są wyjątkowo bezpieczne, a homeopatia cieszy się ogólnym uznaniem jako metoda leczenia.

Wyobraźmy sobie, że bierzemy pojedynczą kroplę dowolnego lekarstwa i rozcieńczamy tę kroplę 10 kroplami wody. Wstrząsamy dobrze mieszankę, bierzemy pojedynczą kroplę i rozcieńczamy kolejnymi 10 kroplami wody.  Powtarzamy ten proces kilka razy i co pozostaje? Zgodnie z zasadami nauki, niewiele. Jednak silnie rozcieńczona mikstura należy wg. homeopatów do najsilniejszych leków, jakie można przyjmować. Takie małe ilości mają stymulować organizm do samoleczenia.

Większość leków stosowanych w homeopatii pochodzi z ziół lub minerałów, np. dziurawiec (na depresje), żywokost (na złamania lub stłuczenia), świetlik (na zmęczone, bolące oczy).

Proces rozcieńczenia i wstrząsania roztworów w jakiś sposób nadaje ukryty potencjał pozostałej wodzie i zmienia jej chemiczne właściwości. Nikt nie wie, czy homeopatia rzeczywiście działa. Również sama homeopatia nie zastąpi opieki lekarskiej. Ponieważ jednak dawki czynnych składników są zbyt małe, niektórzy uważają, że spróbowanie ich nie przyniesie szkody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *