dieta w ciąży
Różne

Dieta w ciąży? Ciężarne ukrywają się w domach.

dieta w ciąży
Trzymałaś linię przed ciążą? Teraz dla odmiany: dieta w ciąży. Nie jedz za dwoje, tylko dla dwóch. Lewandowska ćwiczyła w ciąży. Zrób sobie sexy sesje z „brzuszkiem”. Do końca ciąży mieściłam się w swoje jeansy. Dietetyk powie Ci co masz jeść, żeby nie przytyć.

 

Ciężarne ukrywają się w domach

Moda na książkowe przybieranie na wadze spowodowała, że większość kobiet w ciąży woli nie wychodzić na światło dzienne. Siedzą w domu, nie ćwiczą, oglądają telezakupy i jedzą. Bo dieta w ciąży nie jest dla nich. Koło się zapętla. Na każdym kroku słyszą, o tym jak ma wyglądać ich dieta, plan treningowy i one same.

 

Dieta w ciąży

Dieta w ciąży to prowokacyjny temat. W sieci możemy znaleźć wiele jadłospisów, rad, planów treningowych, czy przykładowych filmów z ćwiczeniami. Mało tego, w ostatnim czasie jest mocno reklamowana płyta z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży Anny Lewandowskiej. Nie rozumiem jednak jednego, dlaczego kobiety zamiast zapytać swojego lekarza prowadzącego ciążę wolą zapytać wujka Google? Lekarz odpowie na Twoje pytania, doradzi jaka aktywność będzie odpowiednia. Przestań słuchać „dobrych rad” wokół siebie i wsłuchaj się w to, co podpowiada Twoje ciało.

 

„Nie jestem gruba, jestem w ciąży”

To niedopuszczalne, żeby oceniać kobietę w ciąży na podstawie jej wyglądu. Ale same ciężarne prowokują do tego. Dlaczego ulegacie presji otoczenia? Po co ubieracie na siebie koszulki z napisem „Nie jestem gruba, jestem w ciąży”? Sama w ciąży przybrałam 32kg, zamiast „książkowego” 9kg. Ale nigdy mi nie przeszło przez myśl, że powinnam się tego wstydzić. Co 2 tygodnie byłam na badaniu lekarskim i każda moja wątpliwość była rozwiewana przez specjalistę. Na pytanie, czy nie przybieram na wadzę zbyt szybko, odpowiedział, że nie ma reguły ile powinna ważyć kobieta w ciąży i żeby skupiać się bardziej na dbaniu o zdrowie niż liczeniu kalorii.

 

Stan błogosławiony. W ciąży wolno nam więcej i więcej wymagać od innych. Każda z nas powinna czuć się ze sobą dobrze i przede wszystkim dbać o swoje nienarodzone dziecko. Przestań myśleć o redukcji wagi, zjedz ciastko i odpręż się przebywając w miejscu publicznym.

komentarze 2

  • Szczęśliwa Babcia

    Ooo słodkie słowa.Czy Pani nie jest zbyt pobłażliwa?A co z tymi kilogramami , które pozostają po ciąży?Co dalej.Dwa m-ce temu córka urodziła i ma dużą nadwagę 21 kg co ma zrobić?Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

    • klimczakowa-admin

      Nie ma złotej recepty. Najważniejsze żeby córka (a nie szczęśliwa babcia) miała determinację do powrotu wyglądu sprzed ciąży. Jestem pewna że córka ma teraz dużo innych spraw na głowie, m.in. opiękę nad dzieciątkiem i jego zdrowiem. Jeśli karmi piersią to odradzam diet w tym czasie. Najlepiej zapytać lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *