Różne

Bardzo łatwe szycie – powrót do początku

Najpierw łatwe szycie, a potem coraz bardziej angażujące projekty. Spokojnie wszystko w swoim czasie. Zobacz jakie porady kryją się w moim blogu i krok po kroku zdobędziesz nowe umiejętności. Sama na początku była przerażona ogromem wiedzy jaka jest przede mną. Szycie po prostu chyba mnie wybrało, bo nie poddałam się nawet, gdy nitki rwały się na potęgę. Jeżeli coś Cię trapi, nie wiesz jak coś ogarnąć to dodaj komentarz. Z chęcią postaram się pomóc.

Łatwe szycie coraz trudniejszych modeli.

Mój miesięczny pobyt we Włoszech przyniósł mi mnóstwo nowych pomysłów, które już zostały przelane na papier. Pomysły dotyczą oczywiście odzieży damskiej i dziecięcej – pięknie wyglądają jako projekty i mam nadzieję, że wykonam je niebawem i będą zachwycać jeszcze bardziej. Obecnie wrzuciłam je do „poczekalni”.

Świąteczny okres jest niezwykły. Miałam możliwość odpoczynku od codziennego zgiełku i spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi, a także skupienia swojej uwagi na drobiazgach, które gdzieś co roku nam jakoś umykały. Oglądałam jakiś film familijny o tematyce świątecznej i moją uwagę przykuł wigilijny stół, na którym wspaniałą ozdobą były serwetki z materiału ułożone w specjalny sposób. Dlatego zaczęłam poszukiwania w internecie sposobów na złożenie takich serwetek i znalazłam ich całe mnóstwo. W ten sposób na naszym rodzinnym, wigilijnym stole oprócz stroika z zielonych gałązek świerku, przy każdym miejscu była serwetka. Ozdoby były wykonane z serwetek papierowych, ale prezentowały się równie dobrze.

Łatwe szycie serwetek i skarpetek nad kominek

Po powrocie do Polski zamówiłam tkaninę – 100% bawełnę – do uszycia takich idealnych serwetek. Z zamówionego materiału o szerokości 160 i 1 metra bieżącego udało mi się uszyć 8 sztuk serwetek oraz 5 sztuk skarpetek świątecznych. Skarpetki będą na pewno dobrze się prezentować zawieszone nad kominkiem i dla każdego zmieszczą jakiś drobny prezent.

Serwetki z materiału, które znalazłam w internecie mają różne wymiary. Ja wybrałam te 35x35cm, a do ich uszycia wykroiłam kwadraty 38x38cm, tak aby po podwinięciu otrzymać właściwy rozmiar.
Natomiast skarpetki zaprojektowałam o wymiarach 14x24cm, nie licząc zawieszki.

Ile kosztowało mnie takie łatwe szycie?

Cena za tkaninę, którą zużyłam do zrobienia serwetek oraz skarpetek to 15zł. Wydaje mi się to bardzo śmieszną kwotą w porównaniu do efektu wow. Poziom trudności uszycia ich oceniam na bardzo łatwe. Dla mnie był to świetny trening, by przypomnieć sobie szycie po 4-tygodniowej przerwie od maszyny. Na pewno uszyję sobie jeszcze takie serwetki na święta wielkanocne z ciekawym motywem i zwykłe białe na inne okoliczności.

Tkaninę, którą zamówiłam na drecotton.pl oceniam na celujący. Z pewnością jeszcze tam zamówię, ale teraz będę sprawdzać inne sklepy internetowe i ich oferowane towary. Informację o tym zamieszczę pod każdym wpisem. Mam nadzieję, że ułatwię Wam w ten sposób wybór i kupowanie materiałów do szycia będzie dla was łatwością.

Dajcie znać w komentarzach, czy ten wpis zainspirował was do szycia takich serwetek lub skarpetek. Wreszcie chciałabym zobaczyć wasze prace.

Szyjcie łatwo i z przyjemnością
Unicat.

To dowód, że szycie jest łatwe. Serwetka na sztućce w kolorze czerwonym.
Pięć skarpetek bożonarodzeniowych, które można powiesić nad kominkiem. Łatwe szycie to łatwe projekty.
Łatwe szycie zainspirowane było serwetkami papierowymi. Gwiazda betlejemska wykonana z serwetki.
Kolejna inspiracja na łatwe szycie. Choinka zrobiona z serwetki papierowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *